25 Մայիս 2012 - 14:31 AMT
Մայիսի 21-25-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 74,164,898 ԱՄՆ դոլար 400.90 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 101,629,968 ԱՄՆ դոլար 402.41 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 33,160,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 404.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 407.44 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 14-20-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 35 մլնԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 21 по 25 мая на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 74,164,898 долларов США по 400.90 драма/1 доллар США и продано 101,629,968 долларов США по 402.41 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 33,160,000 долларов США по 404.03 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,200,000 долларов США по 407.44 драма/1 доллар США.
С 14 по 20 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29 млрд драмов, а долларовых кредитов – 35 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.