2012թ. մայիսի 15-ին «Global Finance» հեղինակավոր ամսագիրը, երկրորդ տարին անդընդմեջ, «Պրոմեթեյ» բանկը ճանաչել է որպես աշխարհի լավագույն ենթապահառու բանկերից մեկը և «Լավագույն ենթապահառու բանկը» Հայաստանում:
Որոշում կայացնելիս հաշվի են առնվել հաճախորդների հետ փոխհարաբերությունները, ծառայությունների որակը, մրցակցային սակագները, տեխնիկական ապահովվածությունը, բիզնեսի զարգացման ուղղությունները, տեղական օրենքների իմացությունը և այլ չափանիշներ:
Ինչպես ասել է «Global Finance» ամսագրի հրատարակիչ պրն. Ջոզեֆ Ջիարապուտոն. «Մենք ընտրել ենք այն բանկերին, որոնք համաշխարհային շուկաներում լավագույնն են ակտիվների սպասարկման և պահպանմնան գործում»:

Авторитетный журнал “Global Finance” во второй год подряд признал Банк Прометей одним из лучших суб-депозитарных Банков мира и “Лучшим Суб Депозитарным Банком” Армении.
Взаимоотношения с клиентами, качество обслуживания, конкурентные цены, технологические платформы, направления развития бизнеса, знание местных правил и многие другие критерии были приняты во внимание при принятии решения, сообщает пресс-служба банка.
Как сказал издатель журнала “Global Finance” Жозеф Джиарапуто, "мы определили те банки, которые являются лучшими в области обслуживания и хранения активов на рынках во всем мире".