1 Հունիս 2012 - 15:05 AMT
Մայիսի 29-ից հունիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,624,036 ԱՄՆ դոլար 405.38 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 90,804,920 ԱՄՆ դոլար 406.99 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,150,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 406.38 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մայիսի 21-27-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 30.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 41.7 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 29 мая по 1 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 70,624,036 долларов США по 405.38 драма/1 доллар США и продано 90,804,920 долларов США по 406.99 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,150,000 долларов США по 406.38 драма/1 доллар США.
С 21 по 27 мая объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30,5 млрд драмов, а долларовых кредитов – 41,7 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.