Հունիսի 3-4-ը երկօրյա աշխատանքային այցով Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բելգիայի Թագավորության: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունը, մայրաքաղաք Բրյուսելում Տիգրան Սարգսյանը կայցելի Այ Բի Էյ (IBA) մոլեկուլյար ընկերություն, որտեղ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության և ընկերության միջև տեղի կունենա համագործակցության համաձայնագրի ստորագրման արարողություն:
Նույն օրը Տիգրան Սարգսյանը ելույթ կունենա Եվրոպական քաղաքականության հետազոտությունների կենտրոնում (CEPS): Այցի ընթացքում նախատեսված է հանդիպումը Եվրոպական Ժողովրդական Կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Ուիլֆրիդ Մարթենզի հետ` կուսակցության կենտրոնակայանում, ինչպես նաև մասնակցություն ԵԺԿ քաղաքական խորհրդաժողովին:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Դավթյանը, ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ՀՀ ազգային մրցունակության հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը:

1 Июнь 2012 - 14:48 AMT
Возглавляемая премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном правительственная делегация с рабочим визитом посетит Брюссель.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в ходе двухдневного визита 3-4 июня Тигран Саркисян посетит молекулярную компанию IBA, с которой Министерство экономики Армении подпишет соглашение.
В тот же день премьер выступит с докладом в Европейском центе политических исследований CEPS. Также запланирована встреча с Европейской национальной партией и участие в ее политической конференции.
В составе правительственной делегации руководитель администрации правительства Армении Давид Саргсян, временно исполняющий обязанности министра экономики Армении Тигран Давтян, временно исполняющий обязанности министра образования и науки Армен Ашотян, председатель постоянной комиссии по внешним связям НС РА Артак Закарян, исполнительный директор Фонда национальной конкурентоспособности Армении Арман Хачатрян.