4 Հունիս 2012 - 15:34 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 4-ին այցելել է Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղ և ծանոթացել այնտեղ կառուցվող ձեթի գործարանի շինարարական աշխատանքներին:
Երկրի ղեկավարը կարևոր է համարել այս խոշոր ձեռնարկության կառուցումը` ընդգծելով, որ այն մեծ դերակատարություն կունենա Արցախում գյուղատնտեսության և վերամշակող արդյունաբերության զարգացման գործում:
Այնուհետև նախագահն ուղևորվել է Ասկերանի շրջանի Խաչմաչ գյուղ, որտեղ ծանոթացել է այնտեղ իրականացվող ճանապարհաշինական աշխատանքներին:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ Խաչմաչի համայնքի ցուցաբերած աշխատաոճն ու կիրառվող շինարարական մոտեցումները բավականին հետաքրքիր են և կարող են օգտագործվել նաև այլ բնակավայրերում:
Երկրի ղեկավարին ուղեկցում են վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

4 июня президент Республики Арцах Бако Саакян посетил село Тагавард Мартунинского района и ознакомился с ходом работ по строительству завода по производству растительного масла.
Глава государства назвал важным строительство такого крупного предприятия, подчеркнув, что это окажет существенное влияние на развитие сельского хозяйства и перерабатывающей промышленности в Арцахе.
Затем президент направился в село Хачмач Аскеранского района, где ознакомился с ходом осуществляемых там дорожно-строительных работ.
Бако Саакян отметил, что стиль работы и применяемые здесь строительные методы достаточно интересны и могут быть использованы также в других населенных пунктах.
Главу государства сопровождали премьер-министр Ара Арутюнян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.