Հունիսի 4-ին Մալայզիայի մայրաքաղաք Կուալա Լումպուրում մեկնարկել է 25-րդ Միջազգային գազային խորհրդաժողովը (WGC 2012), որի աշխատանքներին մասնակցել է նաև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանը: Գազի ոլորտի համաշխարհային առաջատար ընկերությունների ներկայացուցիչների խոշորագույն քառօրյա ֆորումի օրակարգային թեման է՝ «Գազ. ապագա համաշխարհային աճի հիմքը»:
Համաժողովի կազմակերպիչը Միջազգային գազային միությունն է (International Gas Union – IGU, ՄԳՄ): ՄԳՄ-ը հեղինակավոր միջազգային ոչ կառավարական կազմակերպություն է, որը համարվում է գազի ոլորտում միջազգային փորձի կուտակման և անփոփման կենտրոն: Միությունը ներկայում միավորում է աշխարհի 73 երկրների գազային ընկերություններ և ասոցիացիաներ:

4 июня в столице Малайзии, городе Куала-Лумпур открылась XXV Мировая газовая конференция (WGC 2012), в работе которой также принял участие председатель правления – генеральный директор ЗАО «АрмРосгазпром» Вардан Арутюнян.
Главная тема крупнейшего четырехдневного форума представителей ведущих компаний газовой отрасли: «Газ: основа будущего глобального роста».
Организатором конференции является Международный газовый союз (International Gas Union – IGU, МГС), авторитетная международная неправительственная организация, считающаяся главным центром сбора и обобщения мирового опыта в газовой промышленности.
В настоящее время МГС объединяет газовые ассоциации и компании 73 страны мира, сообщает пресс-служба ЗАО «АрмРосгазпром».