6 Հունիս 2012 - 12:55 AMT
Հունիսի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 22,665 մլն դրամի առք և վաճառք` 414,73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 413,50 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 413,26 դրամ`հունիսի 5-ի համեմատ ավելանալով 4,92 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 516,20 դրամ` ավելանալով 8,55 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,43 կետով` կազմելով 12,70 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 22,665 млн. драмов по среднему курсу 414,73 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 413,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 июня составил 413,26 драмов, увеличившись по сравнению с 5 июня на 4.92 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 516,20 драма, увеличившись на 8.55 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,43 п.п. – до 12,70 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.