21 March 2003 - 14:30 AMT
ՄԻ ՇԱՐՔ ԸՆՏՐԱԿԱՆ ՏԵՂԱՄԱՍԵՐՈՒՄ ՍՏՈՒԳՎՈՒՄ ԵՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆՈՒՄ ՆԱԽԱԳԱՀԱԿԱՆ ԸՆՏՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԱՌԱՋԻՆ ՓՈՒԼԻ ՔՎԵԱՐԿՈՒԹՅԱՆ ԱՐԴՅՈՒՆՔՆԵՐԸ
Այսօր Երեւանի 7 ընտրատեղամասերում սկսվել են Հայաստանում նախագահական ընտրությունների առաջին փուլի քվեարկության արդյունքները: Համաձայն ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշման, դիտորդների, թեկնածուների վստահված անձանց եւ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների ներկայությամբ մոտակա երեք օրում պետք է բացվեն եւ վերահաշվվեն հանրապետության մայրաքաղաքի եւ շրջանների ավելի քան 15 ընտրատեղամասերի ընտրաթերթիկները, որոնց անվավեր լինելու մասին Սահմանադրական դատարանին ներկայացված դիմումում հայտարարել է նախագահի նախկին թեկնածու, «Ազգային միաբանություն» կուսակցության առաջնորդ Արտաշես Գեղամյանը: Հիշեցնենք, որ ՀՀ Սահմանադրական դատարանում լսվում է Ա. Գեղամյանի ներկայացրած հայցը` փետրվարի 19-ին կայացած նախագահական ընտրությունների առաջին փուլի արդյունքները անվավեր ճանաչելու առնչությամբ: Ստուգումների արդյունքները պետք է ներկայացվեն ՍԴ մինչեւ մարտի 24-ը:

21 March 2003 - 14:30 AMT
В РЯДЕ ИЗБИРАТЕЛЬНЫХ УЧАСТКОВ АРМЕНИИ ИДЕТ ПРОВЕРКА РЕЗУЛЬТАТОВ ГОЛОСОВАНИЯ ПО ПЕРВОМУ ТУРУ ПРЕЗИДЕНТСКИХ ВЫБОРОВ
Сегодня в 7 избирательных участках Еревана начались проверки результатов голосования по первому туру президентских выборов в Армении. Согласно решению Центральной избирательной комиссии РА, в присутствии наблюдателей, полномочных лиц кандадатов и представителей СМИ в ближайшие три дня должны быть вскрыты и пересчитаны бюллетени в общей сложности в 15 избирательных участках столицы и областей республики, оспоривающие материалы по которым содержатся в обращении экс-кандидата в президенты, лидера партии «Национальное единение» Арташеса Гегамяна в Конституционный суд РА. Напомним, что в КС РА идут слушания по иску А. Гегамяна о признании недействительными результатов первого тура президентских выборов 19 февраля. Результаты проверки должны быть представлены в КС к 24 марта.