Մանկավարժական համալսարանի պաշտոնական կայքէջը՝ armspu.am –ը կոտրած ադրբեջանցի հակերները տեղեկատվական բազան վնասելուց բացի նաև տեղադրել են ադրբեջանական դրոշն ու սպառնալիքներ թողել` ուղղված տեղեկատվական անվտանգության մասնագետ Սամվել Մարտիրոսյանի հասցեին:
Ադրբեջանցի հակերներն իրենց «ուղերձում» սպառնում են, որ հաջորդ թիրախները լինելու են տեղեկատվական կայքերը:
Վերջին 5 օրվա ընթացքում արդեն երկրորդ անգամ են կոտրում ՀՊՄՀ-ի կայքը: Պատճառը դրանում տեղադրված այն լուրն է, որ ՀՊՄՀ Բանասիրական ֆակուլտետում հայտարարվել էր լռության րոպե՝ ի հիշատակ ադրբեջանական դիվերսիոն գործողությունների արդյունքում զոհված հայ զինծառայողների:

14 Июнь 2012 - 08:54 AMT
Азербайджанские хакеры, взломавшие сайт armspu.am Ереванского государственного педагогического университета им. Х. Абовяна, помимо повреждения базы сайта, разместили на странице азербайджанский флаг и оставили угрозы в адрес эксперта по информационной безопасности Самвела Мартиросяна.
В своем “послании” азербайджанские хакеры угрожают, что следующей их мишенью для их атак станут информационные сайты.
В течение последних пяти дней уже второй раз сайт ЕГПУ подвергается хакерской атаке. Причиной тому – размещенная на сайте информация о том, что студенты филологического факультета вуза объявили минуту молчания в память об армянских военнослужащих, погибших в результате азербайджанских диверсий.