15 Հունիս 2012 - 07:19 AMT
Հունիսի 15-ին ՀՀ ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար, ԱՄՀ կառավարիչ Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բուխարեստ (Ռումինիա)՝ մասնակցելու հունիսի 15-17-ը կայանալիք Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի ներկայացուցչական հանդիպմանը: Պատվիրակության կազմում է նաև ՀՀ ԿԲ նախագահ, ԱՄՀ փոխկառավարիչ Արթուր Ջավադյանը:
Հունիսի 15-16-ը Բուխարեստում ՀՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀԲ փոխնախագահ Ֆիլիպ Լե Ուերուի, ՀԲ գործադիր տնօրեն Րուդ Թրեֆերսի և ԱՄՀ գործադիր տնօրեն Մեննո Սնելի հետ: Կքննարկվեն երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված հարցեր, հայտնում է ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

15 Июнь 2012 - 09:44 AMT
15 июня делегация, возглавляемая исполняющим обязанности министра финансов Армении, управляющим МВФ по Армении Ваче Габриеляном отправилась в столицу Румынии – Бухарест для участия в предстоящей 15 -17 июня представительской встрече Международного валютного фонда (МВФ) и Всемирного банка (ВБ). В составе делегации также председатель делегации ЦБ Армении, заместитель управляющего МВФ по Армении Артур Джавадян.
5 -16 июня делегация Армении в Бухаресте проведет встречи также с заместителем председателя ВБ Филиппом Ле Уеру, исполнительным директором ВБ Рудом Треферсом и исполнительным директором МВФ Менно Снелом, в ходе которых будут обсуждены вопросы развития двустороннего сотрудничества.