Հունիսի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 600 հազ. դրամի առք և վաճառք` 415,58 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 415,75 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 414,96 դրամ`հունիսի 15-ի համեմատ ավելանալով 0,34 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524,80 դրամ` ավելանալով 1,47 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,12 կետով` կազմելով 12,88 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Июнь 2012 - 12:35 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 600 тыс. долларов по среднему курсу 415,58 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 415,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 июня составил 414,96 драмов, увеличившись по сравнению с 15 июня на 0.34 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,80 драма, увеличившись на 1.47 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,12 п.п. – до 12,88 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.