Հունիսի 19-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,1 մլն դոլարի առք և վաճառք` 416,76 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 416,95 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 19-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 415,48 դրամ`հունիսի 18-ի համեմատ ավելանալով 0,52 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524,13 դրամ` նվազելով 0,67 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,17 կետով` կազմելով 12,71 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

19 Июнь 2012 - 12:45 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 19 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 3,1 млн. долларов по среднему курсу 416,76 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 416,95 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 19 июня составил 415,48 драмов, увеличившись по сравнению с 18 июня на 0.52 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,13 драма, сократившись на 0.67 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,17 п.п. – до 12,71 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.