19 Հունիս 2012 - 15:15 AMT
Տնտեսական ակտիվության ինդեքսը նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատությամբ աճել է (102.3%)` պայմանավորված բոլոր ոլորտներով՝ բացառությամբ շինարարության, որտեղ նախորդ տարվա նույն եռամսյակում գնահատականներն առավել լավատեսական են եղել: Ակտիվության ամենամեծ ցուցանիշը գրանցվել է արդյունաբերության ոլորտում, որտեղ ՏԱԻ աճը պայմանավորված է միայն փաստացի ենթաինդեքսի արժեքով, ասվում է ԿԲ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Գործարար միջավայրի ինդեքսը նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատությամբ նույնպես աճել է՝ 118.4%: Միջավայրը բարելավվել է բոլոր ոլորտներում՝ բացառությամբ շինարարության: Աճել են ԳՄԻ թե՛ փաստացի, թե՛ սպասման ենթաինդեքսները:
Սպառողների վստահության ինդեքս. 2012թ. երկրորդ եռամսյակում աճել է 0.4%-ով՝ նախորդ եռամսյակի 3.5%-ի դիմաց:

19 Июнь 2012 - 13:50 AMT
В Армении во втором квартале зафиксирован рост индекса экономической активности и доверия потребителей
Во втором квартале 2012 года индекс экономической активности в Армении по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличился, составив 102,3%.
Согласно сообщению пресс-службы Центрального банка Армении, рост экономической активности был в основном ростом во всех сферах, за исключением сферы строительства. При этом наибольший показатель активности был зафиксирован в промышленности.
Во втором квартале текущего года индекс бизнес-среды в Армении по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличился и составил 118,4%.
«Это в основном обусловлено улучшением атмосферы во всех отраслях, кроме строительства», – говорится в сообщении ЦБ РА.
Что касается индекса доверия потребителей, то во втором квартале 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 20111 года он вырос на 0,4%. Одновременно, по сравнению с прошлым кварталом текущего года индекс доверия потребителей увеличился на 3,5%.