20 Հունիս 2012 - 10:51 AMT
Այսօր թվային մեդիայի և թվային հեռահաղորդակցության ոլորտում առաջատար «Samsung Electronics»-ը և Orange Արմենիան` Հայաստանում սմարթֆոնների վաճառքիառաջատարը, ներկայացրեցին GALAXY S-ի երրորդ սերնդի մոդելը՝ GALAXY S III-ը: Այն սմարթֆոն է՝ ոգեշնչված բնությամբ և ստեղծված մարդկանց համար. նա ճանաչում է օգտագործողի ձայնը, հասկանում նրա մտադրությունները, հնարավորություն տալիս անմիջապես և հեշտությամբ կիսելու հիշարժան պահերը:
Այս նորաոճ և ինովացիոն սմարթֆոնի կատարելագործված խելամտությունը կոչված է հեշտացնելու օգտագործողների առօրյան:
Samsung GALAXY S III-ի 4.8 դյույմանոց HD Super AMOLED էկրանը տալիս է գերազանց պատկեր: 8MP հզորությամբ ինտելեկտուալ տեսախցիկը և 1.9MP ճակատային տեսախցիկը սպառողին առաջարկում են բազմաթիվ նորհնարավորություններ, ինչպես նաև դեմքի ճանաչման և և ամենահաջողված լուսանկարի ընտրության ֆունկցիաներ։ Samsung GALAXY S III սմարթֆոնը կյանքն առավել դյուրին էդարձնում, քանի որ ղեկավարվում է Android™ 4.0 Ice Cream Sandwich օպերացիոն՝ կիրառման համար առավել հարմար և կատարելագործված համակարգով:
«Այս սմարթֆոնի կարգախոսն է` “Ստեղծված է մարդկանց համար, ոգեշնչված է բնությամբ” Եվ իսկապես` կարգախոսը ամբողջովին համապատասխանում է սմարթֆոնի արտաքին տեսքին, դուք դա կզգաք առաջին իսկ հայացքից և հպումից: Այս ամենը արտացոլվում է նրա գույներում ու հարթ կորագծերում»,- ասաց Samsung-ի հայաստանյաններկայացուցչության ղեկավար Անդրանիկ Շահբազյանը:
«Samsung»-ը մեր հիմնական գործընկերներից է Հայաստանում և կարևոր գործընկեր` Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի համար, որի բազմաթիվ մոդելներ` հեռախոսներ, սմարթֆոններ,պլանշետային համակարգիչներ, աքսեսուարներ, արդեն իսկ ներկայացված են մեր խանութներում: Ուրախ ենք այսօր մեր բաժանորդներին ներկայացնել «Samsung»-իամենավերջին ստեղծագործությունը` տպավորիչ ու ինովացիոն սմարթֆոն, որով արդեն կարելի է գրել և կարդալ հայատառ և որը կարելի է ձեռք բերել Դելֆին, Թիթեռ ևՊանտերա բաժանորդագրությունների հետ միասին` հատուկ գնով», ասաց Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Samsung GALAXY S III-ը կարելի է ձեռք բերել 350,000 դրամով, իսկ Orange-ի խանութներում բաժանորդագրվելով ամսական բաժանորդագրության ծառայություններից մեկին`սկսած 215,000 դրամից: Ավելին, ի հավելումն իրենց ամսական բաժանորդագրության փաթեթում ներառված րոպեների և ինտերնետի ծավալի` Samsung GALAXY S III-ը գնելուց հետո առաջին մեկ տարվա ընթացքում Պանտերա սակագնային պլանի բաժանորդներն ամսական կստանան 250-1000ՄԲ լրացուցիչ թրաֆիկ:

Ведущая компания в сфере цифровых телекоммуникаций и цифровой меди компания «Samsung Electronics» и компания Orange Армения 20 июня представили уже известную в мировой общественности новую модель третьего поколения смартфонов Samsung GALAXY S III.
«Слоганом этого смартфона является – «созданный для людей и рожденный природой». И действительно, он соответствует этому слогану как по своему внешнему виду, так и по содержанию», – сказал руководитель представительства «Samsung Electronics» в Армении Андраник Шахбазян.
В свою очередь генеральный директор компании Orange Армения Бруно Дютуа добавил, что сотрудничество с «Samsung Electronics» имеет долгую историю развития, в том числе и на международном уровне. При этом он придал важность тому, что смартфон Samsung GALAXY S III приспособлен к местному рынку. «Вы можете получать и отправлять SMS на армянском языке», – отметил он.
В связи с этим глава компании добавил, что приобрести новинку можно во всех офисах Orange Армения по цене в 350 000 драмов. Одновременно компания для своих клиентов предлагает уникальные возможности воспользоваться тарифными планами «Пантера», «Дельфин» или «Бабочка» и приобрести смартфон, начиная с 215 000 драмов.
Смартфон нового поколения признает голос пользователя, понимает его намерения и создает возможность непосредственно и с легкостью разделить памятные события. Samsung GALAXY S III оснащен 4,8-дюймовым экраном HD Super AMOLED, интеллектуальной камерой в 8MP, а также лобовой камерой в 1,9 MP, предлагающей потребителю новые возможности и функции узнаваемости лица, выбора лучшей фотографии.