20 Հունիս 2012 - 08:47 AMT
Մայքրոսոֆթ Հայաստանը այսօր կազմակերպել է «ԹեքԴեյզ» (TechDays) միջոցառումը`սեմինար-թրեյնինգի ձևաչափով:
Ներկայացման հիմնական թեմաներն են՝ Windows 8 օպերացիոն համակարգը, Microsoft Cloud Services – ամպային ծառայությունները և SQL Server 2012-ը :
Ինչպես նշեց Մայքրոսոֆթ Հայաստան ընկերության նախագահ Գրիգոր Բարսեղյանը` Հայաստանում «ԹեքԴեյզ» (TechDays)միջոցառում կազմակերպվում է առաջին անգամ. «Եթե մեր նախորդ սեմինարները հիմնականում նախատեսված էին միայն ծրագրավորողների համար, ապա այս միջոցառումը նաև ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար է, քանի որ այս ոլորտում ամեն ինչ շատ արագ է զարգանում և այդ մասնագետները պարտավոր են անընդհատ տեղյակ լինել ոլորտի զարգացումներին և փոփոխություններին»: Գրիգոր Բարսեղյանը նշեց, որ բացի այսօրվա` տեսական հատվածից, վաղը Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնում կլինեն նաև պրակտիկ աշխատանքներ:
Սեմինարի խոսնակներն են Կարլ Դավիս Բարեն (DPE Technical Lead, Central and Eastern Europe, Multi Country)՝ Մայքրոսոֆթի ռեգիոնալ տեխնիկական գծով ղեկավարը, և Դամյէն Կառոն (IT Pro Evangelist, France)՝ Մայքրոսոֆթ Ֆրանսիայի տեխնիկական գծով ղեկավարը։

20 Июнь 2012 - 10:03 AMT
Компания “Microsoft Армения” 20 июня в Ереване организовала мероприятие “TechDays” в формате семинара-тренинга. Основные темы презентации – операционная система Windows 8, облачные услуги “Microsoft Cloud Services” и “SQL Server 2012”.
Как отметил руководитель компании “Microsoft Армения” Григор Барсегян, в Армении “TechDays” проводится впервые: “Если наши прежние семинары в основном были рассчитаны на программистов, то это мероприятие нацелено и на специалистов сферы ИТ, поскольку в данной сфере все развивается в достаточно быстрых темпах, и эти специалисты обязаны постоянно быть в курсе всех инноваций и перемен”. Григор Барсегян отметил, что после сегодняшней теоретической части завтра, 21 июня, в “Инновационном центре Microsoft” начнутся и практические работы.