Հայաստանում 2012 թվականի մայիսին միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 3,8 տոկոսով` կազմելով 114 875 դրամ:
Ընդ որում ամսական կտրվածքով աշխատավարձի ցուցանիշը նվազել է 1,5 տոկոսով: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-մայիսին 2011-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աշխատավարձի աճը կազմել է 4,7 տոկոս` հասնելով 114 756 դրամի:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում 2012թ. մայիսին աշխատավարձը 2011-ի նույն շրջանի համեմատ աճել է 3,9 տոկոսով` կազմելով 92 136 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 1 տոկոս: Ընդ որում 2012թ. հունվար-մայիսին 2011թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ պաշտոնյաների աշխատավարձի աճը կազմել է 4,4 տոկոս` հասնելով 92 175 դրամի:
Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 3,7 տոկոս` հասնելով 141 411 դրամի: Ընդ որում 2012թ. մայիսին ապրիլի համեմատ գրանցվել է 1,9 տոկոս անկում: Միաժամանակ 2012թ. հունվար-մայիսին 2011թ. նույն հատվածի համեմատ աշխատավարձերի աճը կազմել է 4,6 տոկոս` հասնելով 141 614 դրամի:

20 Июнь 2012 - 09:38 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в мае 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 3,8%, составив 114 875 драмов.
При этом в месячном разрезе показатель зарплаты сократилась на 1,5%. Одновременно в январе-мае 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года рост зарплаты составил 4,7% – до 114 756 драмов.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата в мае 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличилась на 3,9%, составив 92 136 драмов, а в месячном разрезе спад составил 1%. При этом в январе-мае 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты у чиновников составил 4,4% – до 92 175 драмов.
В негосударственных организациях рост зарплаты в мае 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 2011 года составил 3,7% – до 141 411 драмов, при этом в мае по сравнению с апрелем 2012 года был зафиксирован спад на уровне 1,9%. Одновременно в январе-мае 2012 года по сравнению с тем же периодом 2011 года рост зарплаты составил 4,6% – до 141 614 драмов.