Հունիսի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,275 մլն դոլարի առք և վաճառք` 417,61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 417,75 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 416,27 դրամ`հունիսի 19-ի համեմատ ավելանալով 0,79 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528,62 դրամ` ավելանալով 4,49 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,10 կետով` կազմելով 12,81 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

20 Июнь 2012 - 12:17 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 1,275 млн. долларов по среднему курсу 417,61 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 417,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 июня составил 416,27 драмов, увеличившись по сравнению с 19 июня на 0.79 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,62 драма, увеличившись на 4.49 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,10 п.п. – до 12,81 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.