Հունիսի 21-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,85 մլն դոլարի առք և վաճառք` 418,95 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 418,99 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 21-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 417,22 դրամ`հունիսի 20-ի համեմատ ավելանալով 0,95 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528,78 դրամ` ավելանալով 0,16 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,11 կետով` կազմելով 12,70 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 21 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,85 млн. долларов по среднему курсу 418,95 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 418,99 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 21 июня составил 417,22 драмов, увеличившись по сравнению с 20 июня на 0.95 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,78 драма, увеличившись на 0.16 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,11 п.п. – до 12,70 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.