«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) և էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան հայտարարում են «Tuning Show-2012» մրցույթ-ցուցահանդեսի անցկացման մասին: Միջոցառումը տեղի կունենա հունիսի 24-ին Երևանում` «Հաղթանակի այգու» տարածքում, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ավտոսպորտի և մոտո-թյունինգի վարպետներն ու սիրահարները կմրցեն 6 անվանակարգում. լավագույն հնչողություն, լավագույն աէրոնկարչություն, լավագույն թափք, լավագույն սրահ,լավագույն Moto-tuning, լավագույն Deep tuning: Շոու-ծրագրի հյուրերի համար կանցկացվի ավտոմեքենայի լավագույն լուսանկար մրցույթ:
«Tuning Show-2012» մրցույթ-ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները: Մրցակիցները կարող են գրանցվել մինչև հունիսի 23-ը ներառյալ` զանգահարելով էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիա 010 228085 հեռախոսահամարով:
«Նախատեսված շոու-ծրագրը և ավտոմեքենաների Tuning Show մրցույթը «ԱրմենՏել» ընկերության և էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի համագործակցության ևս մեկ օրինակ է: Ուրախ ենք, որ դարձանք Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվող պաշտոնական Tuning Show-ի հովանավորը, և հուսով ենք, որ այն կկրի մասսայական բնույթ, քանի որ յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է մասնակցության հայտ ներկայացնել կամ այցելել հետաքրքիր և գունեղ միջոցառմանը ընտանիքի և ընկերների հետ միասին», – նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանն իր հերթին նշեց, – «Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս նման միջոցառումների անցկացմանը, քանի որ այստեղ կարելի է գնահատել ավտոմեքենաների ձևավորման վարպետությունը: Վարպետությունն այս դեպքում արտահայտվում է ինչպես մեքենայի տեխնիկական հագեցվածության և ձայնային համակարգի, այնպես էլ արտաքին տեսքի կատարելագործմամբ: Այս մրցույթի նպատակն է ցույց տալ ավտոմեքենաների ձևավորման գործում հայ վարպետների տաղանդը, և վստահ ենք, որ մոտ ապագայում մենք կարող ենք հանդես գալ նաև միջազգային մրցույթներում»:
Ավտոմեքենաների Tuning Show-ին ակնկալվում է Հայաստանից և Վրաստանից շուրջ 50 ավտոմեքենաների և մոտոցիկլետների մասնակցություն: Միջոցառումը կազմակերպել էէքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան` «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ: Միջոցառման անցկացմանն աջակցում են նաև Յունիբանկը, Flash, Apaven և NakOil ընկերությունները:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) совместно с ассоциацией экстремального спорта «Адреналин» объявляют о проведении выставки-конкурса «Tuning Show-2012». Мероприятие пройдет 24 июня на территории ереванского «Парка Победы».
Автомобилисты и любители авто и мото-тюнинга будут соревноваться в 6 номинациях, среди которых: «лучшая инсталляция авто-звука», «лучшая аэрография», «лучший тюнинг кузова», «тюнинг салона», «лучший мото-тюнинг» и «deep tuning». Для гостей шоу-программы будет проведен конкурс на лучшую фотографию автомобиля.
Принять участие в выставке-конкурсе автомобильного тюнинга могут все желающие. Регистрация участников открыта до 23 июня включительно по телефонному номеру армянской ассоциации экстремального спорта «Адреналин» – 010 22-80-85.
«Предстоящая шоу-программа и конкурс автомобильного тюнинга – еще один пример успешного сотрудничества компании «АрменТел» и Ассоциации экстремальных видов спорта «Адреналин». Мы искренне рады, что стали спонсором первого официального Tuning Show в Армении и надеемся, что мероприятие станет массовым, так как каждый желающий может представить заявку на участие или посетить интересное и красочное мероприятие с семьей и друзьями», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
В свою очередь президент ассоциации экстремального спорта Армении Арташес Степанян отметил: «Мы придаем большое значение проведению подобных соревнований, так как в них можно увидеть мастерство автомобильного оформления. Мастерство здесь проявляется в улучшении так называемой «начинки» и звуковой системы автомобиля, а искусство – в улучшении его внешнего вида и аэрографии. Проводя это соревнование, мы стремимся показать талант армянских мастеров по автомобильному оформлению, и уверены, что в скором будущем сможем выступить и на международных соревнованиях этого класса».
В шоу-программе автомобильного тюнинга ожидается участи около 50 автомобилей и мотоциклов из Армении и Грузии. Мероприятие организовано ассоциацией экстремального спорта «Адреналин» при поддержке компании «АрменТел» (торговая марка Beeline). Содействие проведению мероприятия оказывают Юнибанк, компании Flash, Apaven и NakOil.