22 Հունիս 2012 - 12:51 AMT
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը տեղեկացնում է, որ Գավառի պետական համալսարանն այսուհետ կունենա «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող` 3G երթուղիչ, փոխանջատիչներ և Wi-Fi անկյուն: Ավելի վաղ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցել է համալսարանին` մասնաշենքերի միջև օպտիկամանրաթելային մալուխի միջոցով ինտերնետային հաղորդակցության ներքին ցանց ստեղծելու հարցում:
Բջջային օպերատորը սարքավորումներ է տրամադրել նաև «Վիկտոր Համբարձումյանի» անվան Վարդենիսի մանկավարժական ինստիտուտին: Ընկերության մամուլի բաժնի հաղորդմամբ, այստեղ, 5 համակարգչով ինտերնետ հասանելիությամբ լսարանից բացի, համացանցային կապ կգործի նաև գրադարանում: Տրամադրված արժեքավոր մյուս սարքավորումների ցանկում դարձյալ ընդգրկված են լազերային տպիչը, «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակներում գործող`3G երթուղիչն ու փոխանջատիչները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նախատեսում է մինչև տարեվերջ համակարգչային լսարաններով ապահովել ընկերության հետ համագործակցող բարձրագույն ուսումնական 29 հաստատություն:

В компании “ВиваСелл-МТС” сообщают, что Государственный университет Гавара отныне будет обеспечен 3G-модемом, действующим в рамках пакета “Home-Zone Turbo”, и Wi-Fi-уголком.
Ранее компания “ВиваСелл-МТС” оказала содействие университету в вопросе создания внутренней сети Интернет-коммуникации посредством оптоволоконного кабеля.
Мобильный оператор также предоставил оборудование Педагогическому институту Вардениса “Виктор Амбарцумян”. В пресс-службе компании сообщают, что в вузе, помимо аудитории, оснащенной 5 компьютерами и доступом к Интернету, Интернет-связь будет действовать и в библиотеке вуза.
Компания также предоставила лазерный принтер, 3G-модем, действующий в рамках пакета “Home-Zone Turbo”.
“ВиваСелл-МТС” планирует до конца года обеспечить компьютерными аудиториями 29 вузов, сотрудничающих с компанией.