Հունիսի 18-22-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,752,365 ԱՄՆ դոլար 415.63 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 88,697,932 ԱՄՆ դոլար 416.79 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 13,340,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 418.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 416.32 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 11-17-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 29.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 34.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Июнь 2012 - 13:59 AMT
С 18 по 22 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 75,752,365 долларов США по 415.63 драма/1 доллар США и продано 88,697,932 долларов США по 416.79 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,340,000 долларов США по 418.22 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,000,000 долларов США по 416.32 драма/1 доллар США.
С 11 по 17 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 29,6 млрд драмов, а долларовых кредитов – 34,8 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.