Հունիսի 25-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,45 մլն դոլարի առք և վաճառք` 417,96 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 417,90 դրամ:
Ընդ որում, հունիսի 25-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,63 դրամ`հունիսի 22-ի համեմատ ավելանալով 0,09 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 522,66 դրամ` նվազելով 2,78 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,02 կետով` կազմելով 12,61 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

25 Июнь 2012 - 12:19 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 25 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,45 млн. долларов по среднему курсу 417,96 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 417,90 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 25 июня составил 418,63 драмов, увеличившись по сравнению с 22 июня на 0.09 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 522,66 драма, сократившись на 2.78 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – до 12,61 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.