«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարում է սկսնակ երիտասարդ մասնագետների համար նախատեսված «Ամերիա Սերունդ» նոր նախաձեռնության մեկնարկի մասին: Այդ մասին հունիսի 29-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հայտնել է բանկի Մանրածախ բանկային գործառնությունների տնօրեն Արման Բարսեղյանը: «Հայտարարված ռազմավարությունը կյանքի կոչելու համար մեզ հարկավոր են համապատասխան ռեսուրսներ ու կադրեր»,-ասել է նա: Նա նշել է, որ այդ նպատակով բանկը կհամագործակցի Հայաստանի առաջատար բուհերի հետ, շրջանավարտներին այդ ծրագրում ներգրավելու համար, որոնք կկարողանան ծանոթանալ բանկային գործի նոր տեխնոլոգիաներին ու անհրաժշետ հմտություններ ձեռք կբերեն անմիաջապես Ամերիաբանկի բաժանմունքներում:
Իր հերթին «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի Մարդկային ռեսուրսների բաժնի պետ Արմինե Ղազարյանը հավելեց, որ բանկը եռամսյա կրթական սեմինարներ կկազմակերպի երիտասարդ մասնագետների համար, իսկ ավարտին առավել մեծ հաջողություններ գրանցած երիտասարդները կդառնան բանկի թիմի անդամները, որտեղ աշխատակիցների միջին տարիքը 33-ն է: Նա հավելել է, որ բոլոր ցանկացողները արդեն այժմ կարող են հայտ ներկայացնել, իսկ ընտրական փուլից հետո, որտեղ առաջին փուլում կընդգրկվի 30 մարդ, նրանք անմիջապես ուսուցման կանցնեն հատուկ ստեղծված ուսումնական կենտրոնում:

ЗАО «Америабанк» объявляет о старте новой инициативы для молодых и перспективных специалистов – «Поколение Америя». Об этом 29 июня на пресс-конференции в Ереване сообщил директор департамента по ритейлу банка Арман Барсегян. «Для реализации объявленной стратегии банка по становлению универсальным нам необходимы соответствующие ресурсы и кадры», – сказал он. В связи с этим он отметил, что банк будет сотрудничать с ведущими ВУЗами Армении для привлечения студентов и выпускников для участия в проекте «Поколение Америя», которые смогут ознакомиться с новыми технологиями банковского дела и приобрести необходимые навыки непосредственно в филиалах ЗАО «Америабанк».
В свою очередь начальник человеческих ресурсов ЗАО «Америабанк» Армине Казарян добавила, что банк будет проводить трехмесячные образовательные семинары для молодых специалистов по итогам которых наиболее успешные молодые люди станут частью молодой команды, где средний возраст сотрудника составляет 33 года. В связи с этим она добавила, что все желающие могут подать заявку уже сейчас, а после отборочного тура, куда на первом этапе войдет порядка 30 человек, они непосредственно приступят к обучению в специально созданном обучающем центре.