«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Մարատ Խակովը հունիսի 29-ին կայացած խորհրդակցությունում կադրերի բաժիններիաշխատակիցների հետ քննարկեց կադրային քաղաքականության հարցերը, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ: : «Աշխատանքը կադրերի հետ, աշխատանքային ներուժի օգտագործումը քննարկման ենթակա հիմնական հարցերն են հանդիսանում ՀԿԵ-ում անցկացվող ցանկացածխորհրդակցությունում, լինի այն նվիրված տնտեսական գործունեությանը, թե անվտանգությանը», – ընդգծեց նա:
Մ. Խակովի խոսքերով` աշխատակիցների գործունեության արդյունավետությունից, կադրերի պատրաստվածության մակարդակից է կախված երկաթուղու հաջող ևանվտանգ շահագործումը: Նա նշեց նաև տեղերում աշխատակիցների հետ աշխատանքի կարևորությունը՝ ընդգծելով կադրերի բաժինների աշխատողների ուղիղ շփմանանհրաժեշտությունը հասարակ աշխատողների հետ:
«Ձեզ անհրաժեշտ է իմանալ ձեր աշխատողներին, իրենց խնդիրներն ու ձեռնարկությունում տիրող մթնոլորտը, պարբերաբար այցելել աշխատողներին տեղերում՝չսահմանափակվելով գրասենյակային աշխատանքով», – ասաց «ՀԿԵ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատարը:
Հատուկ Մ. Խակովը հիշեցրեց, որ 2012 թվականն Ընկերությունում հայտարարված է անձնակազմի հետ աշխատանքի տարի, ինչի կապակցությամբ անհրաժեշտ է կադրերիհետ աշխատանքին վերաբերվող հատուկ ծրագրերի առկայությունն ու իրագործումը:

Вопросы кадровой политики обсудил 29 июня на совещании с кадровиками всех структурных подразделений железной дороги исполняющий обязанности генерального директора ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Марат Хаков.
«Вопрос работы с кадрами, использования трудовых ресурсов является основным на каждом проводимом в ЮКЖД совещании, будь то совещание, посвященное экономической деятельности или безопасности», – подчеркнул он.
По его словам, именно от эффективности работы, подготовленности и квалифицированности сотрудников зависит успешное функционирование железной дороги, безопасность движения поездов.
Марат Хаков отметил важность работы с персоналом на местах, подчеркнув необходимость прямого общения кадровиков с сотрудниками.
«Необходимо знать персонал, проблемы и трудности сотрудников, сложившуюся на предприятии ситуацию, регулярно выезжать на места, не ограничиваясь кабинетной работой», – заявил и.о. генерального директора ЗАО «ЮКЖД».
Хаков также подчеркнул, что 2012 год объявлен на ЮКЖД годом работы с персоналом, в связи с чем необходимо наличие и реализация четких программ по основным направлениям работы с кадрами, отмечается в сообщении пресс-службы компании.