Հունիսի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,7 մլն դոլարի առք և վաճառք` 418,61 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 418,7 դրամ:
Ընդ որում հունիսի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 418,01 դրամ`հունիսի 28-ի համեմատ ավելանալով 0,37 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525,61 դրամ` ավելանալով 6,78 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,08 կետով` կազմելով 12,68 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

29 Июнь 2012 - 13:22 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 29 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 5,7 млн. долларов по среднему курсу 418,61 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 418,7 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 29 июня составил 418,01 драмов, увеличившись по сравнению с 28 июня на 0.37 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,61 драма, увеличившись на 6.78 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,08 п.п. – до 12,68 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.