Այսօր` հուլիսի 2-ին, ժամը 19:00-ին, Առնո Բաբաջանյանի անվան համերգասրահում տեղի կունենա «Անկախության բանակ» և «Ազատագրական բանակ» ռազմական զույգ կառույցների գլխավոր հրամանատար, ազգային հերոս Լեոնիդ Ազգալդյանին նվիրված նորաստեղծ կայքի (www.leonid.am – www.azgaldyan.am) շնորհանդեսը:
Միջոցառման ընթացքում կցուցադրվի ազգային հերոսի կյանքը և մարտական ուղին նկարագրող ֆիլմ, ելույթ կունենան Ազգալդյանի համալսարանական և ռազմական ընկերները, կհնչեն ազգային-ազատագրական երգեր և բանաստեղծություններ:
Այս տարվա հունիսի 21-ին լրացավ Լեոնիդ Ազգալդյանի մահվան 20-րդ տարելիցը, իսկ նոյեմբերի 22-ին կլրանա ծննդյան 70-ամյակը: Այս կապակցությամբ նախատեսվում են իրականացնել միջոցառումներ և կյանքի կոչել մի շարք նախաձեռնություններ, մասնավորապես` կազմակերպել ծննդյան 70-ամյակին նվիրված տոնակատարում, Ազգալդյանի կյանքի և մարտական ուղու մասին դասախոսությունների շարք սահմանամերձ շրջաններում, համալսարաններում, դպրոցներում, զորամասերում, նպաստել հայաստանյան լրատվամիջոցներում ազգային հերոսին նվիրված հաղորդումների, հրապարակումների ցուցադրմանը, աջակցել Լեոնիդ Ազգալդյանի մասին ներկայումս նկարահանվող ֆիլմի ստեղծմանը և նրա կյանքն ու գործունեությունը պատմող կենսագրական գրքի լույսընծայմանը և այլն:

2 Июль 2012 - 10:04 AMT
Сегодня, 2 июля в 19:00 часов в концертном зале им. Арно Бабаджаняна состоится презентация нового сайта (www.leonid.am – www.azgaldyan.am), посвященного национальному герою Армении, легендарному командиру, кавалеру Боевого Креста I степени РА и НКР Леониду Азгалдяну.
В ходе мероприятия будет показан фильм о жизни и боевом пути героя, выступят университетские и боевые товарищи Азгалдяна, прозвучат национально-патриотические песни и стихи.
21 июня этого года исполнилось 20 лет со дня его гибели, а 22 ноября будет отмечаться 70-летие национального героя. По этому поводу планируется проведение ряда мероприятий, организация празднования 70-летия Леонида Азгалдяна проведение лекций о жизни Азгалдяна в приграничных селах Армении, в вузах, школах, воинских частях, содействие армянским СМИ в создании программ, посвященных ему, оказание помощи в создании фильма о Леониде Азгалдяне и т.д.