12 Հուլիս 2012 - 10:02 AMT
2012թ. հուլիսի 12-ից «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ–ում սպասարկվող միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերի թիվը ավելացավ ևս մեկով: Այսուհետ բանկի բոլոր 16 մասնաճյուղերի և գլխավոր գրասենյակի հաճախորդները հնարավորություն կունենան դրամական փոխանցումներ կատարել նաև ANELIK միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգով: Նոր համակարգը հնարավորություն է տալիս հաճախորդներին կատարել արագ դրամական փոխանցումներ ՌԴ ռուբլիով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով աշխարհի շուրջ 90 երկիր, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ներկայումս փոխանցումներ է իրականացնում MoneyGram, Contact, Migom, Быстрая Почта, Blizko և Unistream միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերով, ինչպես նաև իրականացնում է առանց հաշվի բացման «Գազպրոմ-Էքսպրես» անվանական փոխանցումներ Ռուսաստանից Հայաստան:

С 12 июля 2012г. число обслуживаемых в ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» систем международных денежных переводов увеличилось еще на одну систему. Теперь клиенты всех 16 филиалов и головного офиса банка имеют возможность осуществлять денежные переводы также посредством системы международных денежных переводов ANELIK. Переводы осуществляются в рублях РФ, долларах США и Евро в почти 90 стран мира, сообщает пресс-служба банка.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» осуществляет международные денежные переводы посредством таких систем, как MoneyGram, Contact, Migom, Быстрая Почта, Blizko и Unistream, а также именные денежные переводы без открытия счета «Газпром-Экспресс» из России в Армению.