17 Հուլիս 2012 - 10:53 AMT
Վերջին մի քանի տարիներին արդյունաբերությունը դարձել է Հայաստանի տնտեսության շարժիչ ուժերից մեկը: Այդ մասին հուլիսի 17-ին Չարենցավանում ամրանների արտադրության «Ասկե գրուպի» նոր գործարան այցելելուց հետո հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
«Այս տարի մենք արդեն 14-15-տոկոսանոց աճ ունենք արդյունաբերության ոլորտում: Կարծում եմ, աճի բարձր տեմպերը կպահպանվեն, տարեվերջին ակնկալվում է ավելի քան 10 տոկոս աճ»,-ասել է նա:
Նախարարը նշել է, որ արդյունաբերության զարգացումը վերջին մի քանի տարիներին ցույց է տալիս, որ ՀՀ էկոնոմիկան այժմ առավել «տրամաբանական է», քան ճգնաժամից առաջ, քանի որ այսօր լուրջ դերակատարություն ունեն հենց արդյունաբերությունն ու արտահանումը:

17 Июль 2012 - 10:39 AMT
За последние несколько лет промышленность стала одной из движущих сил экономики Армении. Об этом 17 июля в городе Чаренцаван Котайкской области Армении после посещения нового завода по производству арматуры “Аске Груп” заявил министр экономики Тигран Давтян.
“В этом году у нас уже 14-15%-ый рост промышленности. Думаю, темпы высокого роста сохранятся, и по итогам года ожидается рост более чем на 10%”,- сказал он.
В связи с этим глава министерства отметил, что развитие промышленности за последние пару лет показывает, что экономика Армении сегодня более “логичная”, чем до кризиса, поскольку сегодня серьезную роль играет именно промышленность и экспорт.