Հուլիսի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,6 մլն դոլարի առք և վաճառք` 412 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 412 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 411,48 դրամ`հուլիսի 15-ի համեմատ ավելանալով 0,32 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 505,83 դրամ` ավելանալով 4,18 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,11 կետով` կազմելով 12,69 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

17 Июль 2012 - 12:35 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 4,6 млн. долларов по среднему курсу 412,00 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 412,00 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 июля составил 411,48 драмов, увеличившись по сравнению с 15 июля на 0.32 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 505,83 драма, увеличившись на 4.18 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,11 п.п. – до 12,69 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.