18 Հուլիս 2012 - 12:36 AMT
Հուլիսի 18-ին «Իդրամը» պաշտոնապես ներկայացրեց էլեկտրոնային փողը Հայաստանում: Ընկերությունը Կենտրոնական բանկից էլեկտրոնային փողեր թողարկելու թույլտվություն է ստացել մինչև 2012թ. մարտի 6-ը:
«Այսուհետ Հայաստանում կթողարկվեն էլեկտրոնային փողեր, որոնք կսպասարկի «Իդրամը», ասել է ընկերության տնօրեն Գայանե Ստեփանյանը: Ըստ նրա, դա հնարավորություն կտա առցանց կտարել տարբեր գործողություններ՝ սկսած կումոնալ վճարումներից, պետտուրքերի վճարումներից, մինչև ապրանքի գնումը համացանցի միջոցով: Ընկերության տնօրենը հայտնել է, որ մեկ գործարքի համար գործում է 200 000 դրամի լիմիտը:
Գայանե Ստեփանյանը հավելել է, որ էլեկտրոնային փողը կարող են ներմուծել առևտրային բանկերն ու վճարահաշվարկային կազմակերպությունները, որոնք կարող են անկանխիկ հաշվարկներ իրականացնել:
Բացի այդ, «Իդրամ» ՍՊԸ-ի հաճախորդները կարող են անվճար ստանալ MasterCard միջազգային վճարային քարտեր, որոնք թույլ են տալիս էլեկտրոնային փող կուտակել

18 июля ООО «Идрам» официально презентовало электронные деньги в Армении. Компания получила разрешение Центрального банка Армении на выпуск он-лайн денег 6 марта 2012 года.
«Отныне в Армении будут выпускаться электронные деньги, которые будут обслуживаться со стороны «Идрам», – сказала директор компании Гаяне Степанян. По ее словам, это даст возможность в он-лайн режиме осуществлять всевозможные операции – от коммунальных до выплаты кредитов, госпошлин, а также приобретать необходимые товары в Интернете. При этом директор компании сообщила, что на сумму одной сделки распространяется лимит в 200 000 драмов.
Гаяне Степанян добавила, что эмитировать электронные деньги могут комбанки и платежно-расчетные организации, которые имеют право осуществлять безналичные расчеты.
Помимо этого, клиенты ООО «Идрам» могут получить бесплатно международную платежную карту MasterCard, которая позволит тратить или накапливать электронные деньги.