23 Հուլիս 2012 - 12:45 AMT
2012թ. վեց ամսում կառավարությունը բավարարել է ՓՄՁ շուրջ 4000 հայտ պետաջակցության շրջանակում: Այդ մասին հուլիսի 23-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը՝ ամփոփելով առաջին կիսամյակի արդյունքները:
Ընդ որում, նրա խոսքով պետաջակցություն ստացածների 93 տոկոսը մարզերի ձեռնարկություններ են, և միայն 7 տոկոսը՝ Երևանում: «Դա նշանակում է, որ մենք նախապատվությունը տալիս ենք այն ընկերություններին, որոնք մարզերում են գտնվում և իրականացնում ենք տարածքների հավասար զարգացման ծրագիրը»,-ասել է նա:
Նախարարը հավելել է, որ վեց ամսում ուղղակիորեն ֆինանսավորվել է 21 ՓՄՁ 1,3 մլրդ դրամ գումարով: «Մենք կշարունակենք աջակցությունն այս տարի և հաջորդ տարի, քանի որ այդ ծրագրերի մասնակիցների համար նոր հնարավորություններ են բացվում»,-ասել է Դավթյանը:

23 Июль 2012 - 11:55 AMT
За шесть месяцев 2012 года правительство Армении удовлетворило более 4000 заявок представителей малого и среднего бизнеса в рамках программ по оказанию госсодействия. Об этом 23 июля на пресс-конференции в Ереване сообщил министр экономики РА Тигран Давтян, подводя итоги первого полугодия 2012 года.
При этом, по его словам, 93% получивших госсодействие – предприятия, расположенные в областях Армении, и лишь 7% – в Ереване. «Это означает, что мы отдаем предпочтение тем компаниям, которые располагаются в областях Армении и реализуем программу равномерного развития территорий», – подчеркнул он.
В этом контексте министр добавил, что за шесть месяцев было непосредственно профинансировано 21 МСБ на сумму в 1,3 млрд драмов. «Мы продолжим оказывать содействие в этом году и в следующем, поскольку для участников этих программ открываются новые возможности», – отметил Тигран Давтян.