Հայաստանի Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը (ՏՄՊՊՀ) ավարտել է Երևան-Աբովյան-Երևան երթուղիով ուղևորափոխադրում իրականացնող «Քինգ դելյուքս» և Երևան-Չարենցավան-Երևան երթուղին սպասարկող «Տրանս կոնֆորտ» ընկերությունների դիմումների հիման վրա կատարված ուսումնասիրությունները:
Համաձայն ՏՄՊՊՀ ներկայացված դիմումների` վերոնշյալ ընկերությունների գործունեությունը խոչընդոտվում է բարեգործական հիմունքներով աշխատող տրանսպորտային միջոցների կողմից:
Ինչպես հաղորդում է ՏՄՊՊՀ մամլո ծառայությունը, կատարվել է լայնածավալ աշխատանք` փաստաթղթերի ուսումնասիրությունից մինչև դիտանցումներ երթուղիներում և պարզվել է, որ խնդիրն ամբողջությամբ գտնվում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության կարգավորման դաշտում: Հանձնաժողովի որոշմամբ, ուսումնասիրությունների ողջ փաթեթը այսօր կուղարկվի ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարություն:

23 Июль 2012 - 14:05 AMT
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Армении завершила исследования на основе заявок компаний по перевозке пассажиров «Кинг делюкс» по маршруту Ереван-Абовян-Ереван и «Транс Комфорт» по маршруту Ереван-Чаренцаван-Ереван.
Согласно поступившим в ГКЗЭК заявлениям, деятельности этих компаний мешает работа транспортных средств, имеющих благотворительный характер.
Как сообщает пресс-служба Комиссии, по итогам исследования выяснилось, что данная проблема находиться в полном ведении Министерства транспорта и связи Армении, в силу чего, весь пакет собранных документов будет передан в это госведомство.