24 Հուլիս 2012 - 08:24 AMT
2012թ. հունվար-հունիս ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրել է 717 999 ուղևոր` 2011 թվականի նույն ժամանակահատվածի 670 152 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 384 037 մարդ` 2011թվականի 360 611-ի դիմաց, մեկնել է 333 962 մարդ` 2011 թվականի 309 541-ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 5513 տոննա բեռ` 2011թ. 4099 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 2857 տոննա բեռ` 2011թ. 1674 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 2656 տոննա` 2011թ. 2425 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 4864` 2011թ. 4392-ի դիմաց:

24 Июль 2012 - 07:34 AMT
В январе-июне 2012 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 717 999 пассажиров по сравнению с 670 152 пассажирами за аналогичный период 2011 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 384 037 человек против 360 611 человек в 2011 году, а отбыло – 333 962 человек против 309 541 человек в 2011 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 5 513 тонн груза против показателя за 2011 год в 4 099 тонн. В частности, было экспортировано 2857 тонн груза против 1674 тонн в 2011 году и импортировано 2656 тонн против 2425 в 2011 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 4864 против 4392 за 2011 год.