24 Հուլիս 2012 - 12:21 AMT
Հուլիսի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,85 մլն դոլարի առք և վաճառք` 408,98 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,75 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 24-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 410,50 դրամ`հուլիսի 23-ի համեմատ նվազելով 0,75 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 496,66 դրամ` նվազելով 1,28 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,10 կետով` կազմելով 12,54 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

24 Июль 2012 - 12:06 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,85 млн драмов по среднему курсу 408,98 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 408,75 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 июля составил 410,50 драмов, сократившись по сравнению с 23 июля на 0.75 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 496,66 драма, сократившись на 1.28 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,10 п.п. – до 12,54 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.