25 Հուլիս 2012 - 13:07 AMT
Հուլիսի 25-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,65 մլն դոլարի առք և վաճառք` 407,79 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407,6 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 25-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,26 դրամ`հուլիսի 24-ի համեմատ նվազելով 1,24 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 496,64 դրամ` նվազելով 0,02 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,04 կետով` կազմելով 12,50 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 25 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 5,65 млн драмов по среднему курсу 407,79 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407,6 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 25 июля составил 409,26 драма, сократившись по сравнению с 24 июля на 1.24 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 496,64 драма, сократившись на 0.02 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,04 п.п. – до 12,50 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.