26 Հուլիս 2012 - 12:50 AMT
Հուլիսի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3,75 մլն դոլարի առք և վաճառք` 407 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406,95 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 26-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 408,06 դրամ`հուլիսի 25-ի համեմատ նվազելով 1,20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 494,69 դրամ` նվազելով 1,95 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,01 կետով` կազմելով 12,49 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

26 Июль 2012 - 12:22 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 3,75 млн драмов по среднему курсу 407 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 406,95 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 июля составил 408, 06 драма, сократившись по сравнению с 25 июля на 1.20 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 494,69 драма, сократившись на 1.95 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – до 12,49 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.