Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի և կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանը հուլիսի 26-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին:
Գագիկ Բեգլարյանը կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության հետ Չինաստանի կապերը տրանսպորտի և հեռահաղորդակցության բանգավառում, վստահություն հայտնել, որ բոլոր հիմքերը կան այդ ոլորտում նոր համագործակցություն սկսելու և շարունակելու համար:
Դեսպանը համաձայնել է նախարարի հետ` նշելով, որ տրանսպորտի ոլորտում կան համագործակցության լայն հեռանկարներ, քանի որ Պեկինի և Երևանի միջև խորը բարեկամական հարաբերություններ են հաստատվել:
Նախարար Գագիկ Բեգլարյանն առաջարկել է մշակել և ներկայացնել առաջարկներ, որոնց շուրջ Չինաստանը կցանկանար համագործակցել ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության հետ, ինչպես նաև նշել է, որ նախարարությունը ևս կներկայացնի իր առաջարկությունների ցանկը:
Դեսպանը հայտնել է իր աջակցությունն ու պատրաստակամությունը` նախարարության կողմից ներկայացվող առաջարկների քննարկման և իրականացման ուղղությամբ, հաղորդում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության լրատվական ծառայությունը:

Министр транспорта и связи Армении Гагик Бегларян принял посла Китая в республике Тиана Чанчуна.
Бегларян придал важность отношениям между Арменией и Китаем в сфере связи и телекоммуникаций, выразив надежду на то, что есть все основания для их расширения и углубления.
Со своей стороны, посол согласился с министром в том, что в сфере транспорта есть широкие возможности для сотрудничества, поскольку между Пекином и Ереваном утвердились глубокие дружеские отношения.
Глава госведомства предложил послу разработать конкретные программы по тем направлениям, где Китай проявит интерес к сотрудничеству с министерством транспорта и связи Армении, отметив, что министерство также представит свои предложения.
В свою очередь, Тиан Чанчун заявил о своей готовности по обсуждению и реализации представленных министерством программам, сообщает пресс-служба Минтранса РА.