ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից հրապարակված 2012 ֆինանսական տարվա առաջին կիսամյակի տվյալներով 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է առաջին տեղը ՀՀ պետական բյուջե վճարած հարկերի եւ տուրքերի ընդհանուր գումարով: Նշված ժամանակահատվածում Ընկերության կողմից վճարվել է 18,218,068.8 հազար դրամ:
Հրապարակված ցանկում տեղ են գտել նաև «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ դուստր ընկերությունները, այդ թվում ցանկի 18-րդ տեղում է «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն` 2,083,520.2 հազար դրամ,501-րդ տեղում՝ «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն՝ 82,797.2 հազար դրամ: Հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «Էյ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբաղեցնում է 116-րդ տեղը՝368,755.9 հազար դրամ:
2012 Ֆինանսական տարվա սկզբից հունվար-հունիս ամիսներին 3 մլն. դրամ եւ ավելի սոցիալական ապահովագրության վճար վճարած 1000 խոշոր ապահովադիրների ցանկում841,000 հազար դրամ պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների ընդհանուր գումարի չափով «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երրորդ տեղը:
«Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 49-րդ տեղը՝ 105,447.4 հազար դրամ, 209-րդ տեղում է «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն՝ 27,650.0 հազար դրամ, 486-րդ տեղում է «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն՝13,250.0 հազար դրամ:
Նշված ցուցակում «ԷՅ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբացեղնում է 38-րդ տեղը՝ 133,352.2 հազար դրամ:
2012 Ֆինանսական տարվա սկզբից 100 եւ ավելի աշխատողների միջին ցուցակային թիվ հայտարարագրած ապահովադիր հանդիսացող առեւտրային կազմակերպությունների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երկրորդ տեղը: Ընկերությունում աշխատում է 5898 մարդ:
«Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 35-րդ տեղը՝ 837 մարդ, 281-րդ տեղում է «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն՝ 148 մարդ, 386-րդ տեղում է «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն`113 մարդ:
Հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «ԷՅ-Ի-ՋՒ-ՍԵՐՎԻՍ» ընկերությունը զբաղեցնում է 26-րդ տեղը: Այստեղ աշխատում է 987 մարդ:

Согласно опубликованным данным Комитета по госдоходам при правительстве РА по итогам первого полугодия 2012 года, в списке крупных налогоплательщиков по общей сумме выплат в госбюджет РА ЗАО ”АрмРосгазпром” занимает первое место. В отчетный период компания выплатила 18,218,068.8 тыс. драмов, сообщает пресс-служба монополиста газовой сферы республики.
В списке заняли места также дочерние компании ЗАО “АрмРосгазпром”, в том числе 18-е место занимает ООО “Трансгаз” по общей сумме выплат в размере 2,083,520.2 тыс.драмов, 501-oе место –ООО “Трансгазстрой” по общей сумме выплат в размере 82,797.2 тыс. драмов. Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства с ЗАО “АрмРосгазпром”, в списке налогоплательщиков занимает 116-ое место по сумме выплат в размере 368,755.9 тыс.драмов.
С начала 2012 финансового года за январь-июнь по объему выплат по обязательному социальному страхованию среди 1000 крупнейших плательщиков с суммами отчислений от 3 млн. драмов и выше ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 3-е место – 841,000 тыс.драмов. В этом списке ООО “Эй-И-Джи-сервис” занимает 38-ое место по сумме выплат в размере 133,352.2тыс.драмов, 49-ое место занимает ООО ”Трансгаз”- 105,447.4 тыс.драмов, 209-е место – ООО “Трансгазстрой” -27,650.0 тыс.драмов и 486-ое место- ООО “Автогаз” по сумме выплат в размере 13,250.0 тыс.драмов.
С начала 2012 финансового года в списке коммерческих организаций-гарантов, по среднесписочному количеству – 100 и более – работников ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 2-ое место. В компании работают 5898 человека. Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства с ЗАО “АрмРосгазпром”, занимает 26-ое место, здесь работает 978 человек, 35-ое место занимает ООО “Трансгаз”- 837 человек, 281-ое место – ООО “Трансгазстрой” – 148 человек, 386-ое место – ООО “Автогаз – 113 человек.