«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,4 մլն դոլարի առք և վաճառք` 408,50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,50 դրամ:
Ընդ որում հուլիսի 31-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,60 դրամ`հուլիսի 30-ի համեմատ ավելանալով 0,25 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 500,98 դրամ` ավելանալով 1,20 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,01 կետով` կազմելով 12,68 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 31 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,4 млн драмов по среднему курсу 408,50 драма/$1 США. Цена закрытия составила 408,50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 31 июля составил 407,60 драма, увеличившись по сравнению с 30 июля на 0.25 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 500,98 драма, увеличившись на 1.20 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – до 12,68 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.