1 Օգոստոս 2012 - 08:24 AMT
Հայաստանի սփյուռքի նախարարությունը հուլիսի 26-ին նամակ էր հղել էկոնոմիկայի նախարարություն ազգային ավիափոխադրող «Արմավիայի» այն հայտարարության առնչությամբ, որ վերջինս պատրաստ է լրացուցիչ չվերթեր իրականացնել Սիրիայի ուղղությամբ միայն, եթե կառավարությունը յուրաքանչյուր տոմսի համար 100 հազար դրամ հատկացնի:
Ինչպես հայտնել են PanARMENIAN.Net-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում, նախարարությունը պատրաստ է աջակցել դեպի Սիրիա լրացուցիչ չվերթերի իրականացմանը: Էկոնոմիկայի նախարարությունում գտնում են, որ այդ խնդրի լուծման համար հարկավոր է ներգրավել նաև այլ կառույցներ, մասնավորապես ֆինանսների նախարարությանը, Քաղավիացիայի գլխավոր վարչությանը և շահագրգիր այլ կողմերի:
Ավելին, էկոնոմիկայի նախարարությունում հավելել են, որ վերջնական որոշումը պետք է կայացնի կառավարությունը:

Министерство диаспоры Армении 26 июля направило в Министерство экономики письмо, в связи с заявлением национального авиаперевозчика Армении – авиакомпании «Армавиа» о готовности открыть дополнительные рейсы в сирийском направлении только в случае, если правительство Армении выплатит за каждый билет 100 тысяч драмов.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в Минэкономики РА, Министерство готово быть полезным в процессе решения этой актуальной проблемы. Помимо этого, в Минэкономики считают, что для решения этой проблемы необходимо вовлечь и другие структуры, в частности Министерство финансов, Главное управление гражданской авиации (ГУГА) и другие заинтересованные стороны.
Более того, в Минэкономики добавили, что итоговое решение должно быть принято на обсуждении в правительстве.