Հայաստանի Հանրապետության տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գագիկ Բեգլարյանի մոտ օգոստոսի 1-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային խորհրդակցություն ճանապարհաշինարարական խորհրդի անդամների հետ:
Ինչպես հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը, նիստի ընթացքում քննարկվել են հարցեր, որոնք առնչվում են Հյուսիս-հարավ ճանապարահատվածի` դեպի հարավ գնացող ուղղությանը` դժվարանցանելի տեղամասերի շրջանցում, ճանապարհի կարգի ընտրություն, հետագա շինարարություն, եւ այլն:
Այս առնչությամբ Գագիկ Բեգլարյանը առաջնային է համարել ճանապարհների որակի եւ անվտանգության պահպանումը, ինչպես նաեւ կարեւորել առանցքային մեծ բեռնվածք ունեցող ավտոմոբիլների կողմից ճանապարհներին հասցվող վնասների փոխհատուցման օրենսդրական կարգավորումը:
«Մենք մեծ վնաս ենք հասցնում մեր տնտեսությանը, եթե ամեն տարի նույն ճանապարհի վրա գումարներ ենք ծախսում»,- ընդգծել է նա:

У министра транспорта и связи Армении Гагика Бегларяна прошло рабочее совещание с участием членов Дорожно-транспортного совета.
Как сообщает пресс-служба Министерства, в ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся южного участка автомагистрали Севр-Юг по части обхода труднопроходимых участков, выбора категории дороги, дальнейшего строительства и другие.
В связи с этим Гагик Бегларян придал важность сохранению качества и безопасности дорог, а также отметил необходимость урегулирования законодательства по линии компенсаций ущерба, нанесенного дорогам тяжелогружеными машинами. «Мы наносим большой ущерб нашей экономике, если каждый год тратим средства на одни и те же дороги», – подчеркнул он.