Հուլիսին Հայաստանի պետբյուջե նախատեսված 70,5 մլրդ դրամի փոխարեն մուտք է գործել 80,5 մլրդ դրամ հարկերի ու պարտադիր սոցվճարների տեսքով, ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը կառավարության նիստում:
Ըստ նրա, Պետբյուջեի եկամուտները հունվար-հուլիս ժամանակահատվածում կազմել են 489,6 մլրդ դրամ, հարկային մուտքերն ու պետտուրքերը կազմել են 475 մլրդ դրամ: Ինչ վերաբերում է ծախսերին, ապա, ըստ նրա, տվյալ ժամանակահատվածում, դրանք կազմել են 503,9 մլրդ դրամ: «Բոլոր ցուցանիշները վկայում են, որ պետբյուջեի կատարողականի տեմպերը բավարար են և մենք ավելի քան վստահ ենք, որ աստիճանական տնտեսական աճ ու պետեկամուտների աճ կգրանցվի»,-ասել է նա:

В июле в госбюджет Армении вместо запланированных 70,5 млрд драмов поступило 80,5 млрд драмов налогов и обязательных соцвыплат, сказал министр финансов Армении Ваче Габриелян перед заседанием правительтсва.
При этом, по его словам, доходы госбюджета за январь-июль 2012 года составили 489,6 млрд драмов, при этом налоговые доходы и госпошлины составили 475 млрд драмов. Что же касается расходом, то, по его словам, за указанный период 503,9 млрд драмов. “Все показатели свидетельтсвуют о том, что темпы выполняемости госбюджета удовлетворительны, и мы более чем уверены в последовательности экономического роста и собираемости госдоходов”, – подчеркнул он.