«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4.5 մլն դոլարի առք և վաճառք` 409,50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,50 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,03 դրամ`օգոստոսի 1-ի համեմատ ավելանալով 0,67 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502,25 դրամ` նվազելով 0,44 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է նույնը` կազմելով 12,63 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 100 тыс. драмов по среднему курсу 409,50 драма/$1 США. Цена закрытия составила 409,50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 августа составил 409,03 драма, увеличившись по сравнению с 2 августа на 0.67 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,25 драма, сократившись на 0.44 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 12,63 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.