3 Օգոստոս 2012 - 13:02 AMT
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 200 հազար դրամի առք և վաճառք` 411,00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 411,00 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 3-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,79 դրամ`օգոստոսի 2-ի համեմատ ավելանալով 0,76 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 501,58 դրամ` նվազելով 0,67 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0,01 կետով` կազմելով 12,64 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 3 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 200 тыс. драмов по среднему курсу 411,00 драма/$1 США. Цена закрытия составила 411,00 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 3 августа составил 409,79 драма, увеличившись по сравнению со 2 августа на 0.76 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 501,58 драма, сократившись на 0.67 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.01 п.п. – 12,64 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.