Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է «Շվեյցարիա-Հայաստան» ընկերակցության նախագահ Սարգիս Շահինյանին: Վերջինս կառավարության ղեկավարին է ներկայացրել շվեյցարացի խորհրդարանականներից և այլ բնագավառներ ներկայացնող գործիչներից բաղկացած պատվիրակության սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 7-ը նախատեսված այցի ծրագիրը:
Տիգրան Սարգսյանը ողջունել է նախաձեռնությունը և կարևորել երկկողմ կապերի հետագա զարգացումը՝ քաղաքական, տնտեսական և այլ ոլորտներում:
Այնուհետև, զրուցակիցները քննարկել են այլընտրանքային էներգիայի, ինչպես նաև զբոսաշրջության ոլորտներում հնարավոր համագործակցությանն ու կապերի հաստատմանն անռչվող հարցեր, hաղորդում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял президента компании «Швейцария-Армения» Саргиса Шагиняна. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, гость представил премьеру программу визита делегации, состоящей из парламентариев Швейцарии и иных сфер, визит которых в Армению запланирован с 29 сентября по 7 октября.
Тигран Саркисян поприветствовал данную инициативу и придал важность дальнейшему развитию двусторонних связей в экономической, политической и других сферах.
Затем собеседники обсудили вопросы, касающиеся возможного сотрудничества в сфере альтернативных источниках энергии и туризма.