Եվրոպայի ռաբբիները պահանջել են Apple ընկերությունից հեռացնել հակասեմական «Սիոնի իմաստունների արձանագրությունները» գիրքը ներբեռնելու ծարգիրը, «Ինտերֆաքսի» թղթակցին հաղորդել են Ռուսաստանի Հրեական համայնքների ֆեդերացիայում:
Եվրոպայի գլխավոր ռաբբին Պինհաս Գոլդշմիդտը լրագրողների հայտնել էմ որ երեքշաբթի օրը Apple-ի ղեկավարությանը ուղարկվել է պահանջ` սպառողական բազայից գիրքը հեռացնելու վերաբերյալ:
Ըստ նրա, ծրագրից օգտվում են հակասեմական շրջանները` հրեաների նկատմամբ ատելություն տարածելու նպատակով: Apple ընկերությունից մեկնաբանություններ առայժմ չեն ստացվել:

Европейские раввины потребовали от компании Apple убрать из коммерческой базы приложение, предлагающее скачать антисемитскую книгу "Протоколы сионских мудрецов", сообщили корреспонденту "Интерфакс" в Федерации еврейских общин России.
Президент базирующейся в Брюсселе Конференции европейских раввинов Пинхас Гольдшмидт сообщил журналистам, что во вторник руководству Apple было отправлено требование изъять книгу из пользовательской базы.
По словам Гольдшмидта, неприемлемо открывать книги для широкого пользования. Главный раввин Европы не сомневается в том, что этим приложением воспользуются антисемитские круги для распространения ненависти к евреям.