22 Օգոստոս 2012 - 12:18 AMT
Օգոստոսի 22-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 2,2 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 409,75 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,75 դրամ:
Միաժամանակ, օգոստոսի 22-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 410,52 դրամ` օգոստոսի 21-ի համեմատ կրճատվելով 0,44 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 511,71 դրամ` ավելանալով 1,71 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,03 կետով և կազմել 12,88 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

22 Август 2012 - 12:05 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,2 млн. драмов по среднему курсу 409,75 драма/$1 США. Цена закрытия составила 409,75 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 августа составил 410,52 драма, сократившись по сравнению с 21 августа на 0.44 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 511,71 драма, увеличившись на 1.71 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.03 – до 12,88 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.