23 Օգոստոս 2012 - 12:28 AMT
Օգոստոսի 23-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1,453 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 409,50 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,50 դրամ:
Միաժամանակ, օգոստոսի 23-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,81 դրամ` օգոստոսի 22-ի համեմատ կրճատվելով 0,71 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514,72 դրամ` ավելանալով 3,01 կետով, 1 ռուսական ռուբլին ավելացել է 0,05 կետով և կազմել 12,93 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,453 млн. драмов по среднему курсу 409,50 драма/$1 США. Цена закрытия составила 409,50 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 августа составил 409,81 драма, сократившись по сравнению с 22 августа на 0.71 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,72 драма, увеличившись на 3.01 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.05 – до 12,93 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.