24 Օգոստոս 2012 - 09:09 AMT
Օգոստոսի 27-ին Խորենացի 7 հասցեում կկայանա «Հայ-իտալական առևտրային ընկերակցություն. Իրավանական անձանց միության» պաշտոնական բացումը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանատան մամլո ծառայությունը, բացման պաշտոնական արարողության համար հանրապետություն կայցելի Իտալիայի ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալ Մարտա Դասուն:
«Հայ-իտալական ընկերակցություն. Իրավաբանական անձանց միությունը» ստեղծվել է Իտալիայի դեսպանատան, հայկական իշխանությունների, գործարար միջավայրի աջակցությամբ Իտալիայի և Հայաստանի միջև առևտրատնտեսական երկկողմանի համագործակցության զարգացման նպատակով:
Նախատեսվում է, որ նոր միավորումը հետագայում կմտնի «Assocamerestero» արտասահմանում իտալական առևտրային պալատների միջազգային ցանցի մեջ:

27 августом состоится официальное открытие "Армяно-итальянского торгового объединения – Союза юридических лиц" по адресу ул. Хоренаци 7.
Как сообщает пресс-служба посольства Италии в Армении, для участия в официальной церемонии открытия республику посетит итальянский заместитель министра иностранных дел, г-жа Марта Дассу.
"Армяно-итальянское торговое объединение – Союз юридических лиц" был создан при поддержке посольства Италии, армянских властей и бизнес-среды в целях оказания двустороннего торгово-экономического сотрудничества между Италией и Арменией.
Планируется, что новое объединение в дальнейшем вступит в международную сеть итальянских торговых палат за рубежом "Assocamerestero".