30 Օգոստոս 2012 - 12:29 AMT
Օգոստոսի 30-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2.3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 408.49 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408.25 դրամ:
Ընդ որում օգոստոսի 30-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 409,12 դրամ`օգոստոսի 29-ի համեմատ նվազելով 0,46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 513,49 դրամ` նվազելով 0,82 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,05 կետով` կազմելով 12,68 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

30 Август 2012 - 12:11 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 30 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,3 млн. драмов по среднему курсу 408,49 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 408,25 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 30 августа составил 409,12 драма, сократившись по сравнению с 29 августа на 0.46 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 513,49 драма, сократившись на 0.82 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.05 – до 12,68 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.